Официално: БОТЕВ представи обновяването на стадиона за 45 милиона евро, заявявайки, че това ще бъде най-модерното съоръжение в България

Ръководството на ПФК „Ботев Пловдив“ официално представи мащабния проект за цялостното финализиране и модернизация на своя клубен дом – стадион „Христо Ботев“. Инвестицията, възлизаща на внушителните 45 милиона евро (близо 90 милиона лева), има за цел да превърне легендарния „Колежа“ в едно от най-модерните и технологично напреднали спортни съоръжения не само в България, но и на Балканите.
Новият план предвижда пълно завършване на търговските площи, изграждане на високотехнологична инфраструктура, модерни VIP ложи, музеен комплекс и напълно затворена външна фасада. Проектът ще осигури на „Колежа“ най-високия лиценз от УЕФА (Категория 4), което ще позволи на Пловдив да домакинства мачове от най-високо европейско ниво, включително групови фази на Шампионската лига, Лига Европа, както и финални сблъсъци на международни турнири.
Изпълнителният директор на „жълто-черните“ подчерта, че целта е стадионът да функционира като мултифункционален бизнес и културен център 365 дни в годината, генерирайки постоянни приходи извън футболните срещи. Това включва организиране на големи концерти, корпоративни събития и международни форуми.
Проектът се реализира чрез съвместни усилия между клуба, община Пловдив и държавно финансиране, като се очаква финалните архитектурни и строителни дейности да приключат в кратки срокове. Ръководството изрази огромна благодарност към привържениците за тяхното търпение и подкрепа през годините на реконструкция.
С тази историческа инвестиция от 45 милиона евро, „Ботев Пловдив“ не само затвърждава водещата си позиция по отношение на спортната инфраструктура в страната, но и дава сериозна заявка за дългосрочно европейско бъдеще. Феновете вече с нетърпение очакват да видят своя обновен дом в пълния му блясък, превърнат в истинско бижу на модерната архитектура.

